logo_mrzr2020

Chroniąc rośliny, chronisz życie

logo_piorin

Chroniąc rośliny, chronisz życie

27.07.2020 r.

Beastie the Bug na Wakacjach!

Beastie the Bug, wzorem Wuja Matta z podróży, przesyła kartkę... tym razem z pięknego Gdańska!

zdjecie_aktualnosc

Stworzona przez EPPO z okazji Międzynarodowego Roku zdrowia Roślin 2020 maskotka Beastie the Bug, pieszczotliwie nazywana przez nas Szkodniczkiem, symbol rozprzestrzeniających się po świecie agrofagów dotarła również do Trójmiasta i nie tylko...  

Od 1 do 22 lipca br. w Wojewódzkim Inspektoracie Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku gościliśmy Beastie the Bug, a nasi pracownicy zadbali aby nie nudziła się i poznała trochę bliżej teren województwa pomorskiego. Po oficjalnym przywitaniu nasz gość odwiedził wystawę dziecięcej twórczości „Zdrowa roślina a zdrowe życie”. 

Okazało się że Szkodniaczek nie boi się ciężkiej pracy, dzielnie pomagał w pracach badawczych w Laboratorium Wojewódzkim w Pruszczu Gdańskim, w Pracowni Oceny Nasion a także przy ocenie plantacji nasiennych ziemniaka, zbóż, gryki i traw.

Z wielkim zainteresowaniem Bestia obserwowała graniczną kontrolę fitosanitarną podczas wizyty na Terminalu Kontenerowym.

Pomimo dużego natężenia prac polowych znalazł się także czas na krótki odpoczynek nad polskim Morzem Bałtyckim!

Zachęcamy do obejrzenia relacji z dotychczasowej wędrówki Beastie the Bug pod adresem internetowym: https://beastiebug.eppo.int/


zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc

Kontakt

al. Jana Pawła II 11

00-828 Warszawa

tel.: (0-22) 652-92-90

fax: (0-22) 652-93-03

e-mail:

rokroslin@piorin.gov.pl

Copyright © PIORIN 2020

gi@piorin.gov.pl