logo_mrzr2020

Chroniąc rośliny, chronisz życie

logo_piorin

Chroniąc rośliny, chronisz życie

28.04.2021 r.

Lekcja w plenerze zorganizowana przez WIORiN w Koszalinie Oddział w Łobzie

Międzynarodowy Rok Zdrowia Roślin nadal trwa. Jest to świetna okazja do przekazania naszej wiedzy ciekawym świata maluchom.

zdjecie_aktualnosc

Dlatego też, korzystając z pięknej pogody, inspektorzy WIORiN z Oddziału w Łobzie, Małgosia i Janek, zorganizowali zajęcia w plenerze dla uczniów klas „0” ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Radowie Małym pod opieką nauczycielek Pani Iwony Lewandowskiej-Kot, Pani Beaty Łuczak oraz Pani Iwony Ptasińskiej. Celem spotkania było przedstawienie dzieciom jak wygląda praca rolnika, uświadomienie im jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywają rośliny i pszczoły oraz zwrócenie szczególnej uwagi na ostrożność, którą dzieci muszą zachować, gdy zaobserwują wykonywany zabieg ochrony roślin podczas spacerów czy zabaw na wsi. Po prezentacji dzieci otrzymały lupy wraz z ilustracjami roślin łąkowych, a ich zadanie polegało na odnalezieniu wskazanych roślin i określeniu czy dana roślina nie jest atakowana przez jakiegoś szkodnika oraz czy wygląda na zdrową. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie zadania i wzbudziło ono ich ogromne zainteresowanie. Chętnie zadawały inspektorom pytania oraz dzieliły się swoimi przemyśleniami. Zajęcia odbyły się w pobliżu hodowli szkockich krów naszego kolegi z łobeskiego oddziału, który także podczas spotkania o nich opowiedział. Ta lekcja z życia na wsi z pewnością na długo pozostanie w pamięci radowskich maluchów.

 Małgorzata Smolińska i Jan Kaczmarek

 WIORiN w Koszalinie Oddział w Łobzie

 

Wszelkie treści zamieszczone na tej stronie internetowej (teksty, zdjęcia itp.) podlegają ochronie prawnej na podstawie przepisów ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz.U. z 2019, poz. 1231 z późn. zm.). GIORiN wyraża zgodę na wykorzystanie całości lub części powyższej informacji, pod warunkiem podania źródła i odnośnika do adresu strony internetowej www.piorin.gov.pl.


zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc

Kontakt

al. Jana Pawła II 11

00-828 Warszawa

tel.: (0-22) 652-92-90

fax: (0-22) 652-93-03

e-mail:

rokroslin@piorin.gov.pl

Copyright © PIORIN 2023

gi@piorin.gov.pl