logo_mrzr2020

Chroniąc rośliny, chronisz życie

logo_piorin

Chroniąc rośliny, chronisz życie

24.06.2020 r.

Maki

10 czerwca 2020 roku w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Białymstoku posadzili na placu należącym do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasionówce czerwone i białe maki ozdobne.

zdjecie_aktualnosc

Na terenie placówki funkcjonuje Szkoła Podstawowa im . Bohaterów Monte Casino, której budynki umiejscowione są w bardzo urokliwej okolicy, na terenie starego folwarku w Jasionówce, nieopodal stawu. Dodatkowo obok nich funkcjonuje Izba Pamięci, w której znajduje się wiele cennych pamiątek i dokumentów związanych z bitwą pod Monte Cassino i udziałem w niej kilku mieszkańców gminy. Zatem wybór roślin oraz miejsce ich sadzenia nie było przypadkowe.

Sadzonki maków zostały samodzielnie przygotowane oraz doglądane do czasu ich posadzenia przez naszych pracowników panie Marię Jakubiuk i Jolantę Chraboł oraz pana Wojciecha Deptę.

Na zdjęciach kolejno:

  1. Część sadzonek po przetransponowaniu do Jasionówki.
  2. Fotografia przedstawia personel WIORiN w Białymstoku oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jasionówce w trakcie sadzenia maków
  3. Na zdjęciu od lewej panie Zofia Ruksza-Abramowicz , Kamila Wołejko oraz Maria Jakubiuk.
  4. Pamiątkowe zdjęcie zespołu WIORiN w Białymstoku wraz z wicedyrektorem szkoły Dariuszem Prymasem po zakończeniu prac.
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc

Kontakt

al. Jana Pawła II 11

00-828 Warszawa

tel.: (0-22) 652-92-90

fax: (0-22) 652-93-03

e-mail:

rokroslin@piorin.gov.pl

Copyright © PIORIN 2020

gi@piorin.gov.pl