logo_mrzr2020

Chroniąc rośliny, chronisz życie

logo_piorin

Chroniąc rośliny, chronisz życie

27.07.2020 r.

Oddając krew ratujemy człowieka, dbając o rośliny ratujemy ludzkość

W ramach obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach, oddział w Busku-Zdroju

zdjecie_aktualnosc

dzięki uprzejmości Klubu Seniora wraz z pracownikami Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc zorganizowali wspólną akcję pod hasłem: „Oddając krew ratujemy człowieka, dbając o rośliny ratujemy ludzkość”.

Pracownicy Państwowej Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach oddział w Busku - Zdroju podczas akcji informowali o zakresie swojej działalności a także rozmawiali, edukowali i przypominali, że rośliny nas, żywią, leczą, chronią, a nasze zdrowie jest uzależnione od ich zdrowia. Przygotowane stoisko w centrum urokliwego miasta uzdrowiskowego Buska-Zdroju wzbudziło ogromne zainteresowanie nie tylko mieszkańców miasta, ale też goszczących   w nim kuracjuszy.

Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach oddział w Busku - Zdroju przekazywali wszystkim osobom oddającym krew i mieszkańcom Buska - Zdroju okazałe sadzonki drzew i krzewów zachęcając do uprawy roślin na działkach i przydomowych ogródkach. Rozdawali gadżety z logo MRZR 2020 r. w postaci smyczy, akcesoriów odblaskowych i broszur informacyjnych.

Wspólna akcja w Klubie Seniora przekroczyła oczekiwania organizatorów. Rozdano ok. 80 szt. sadzonek roślin honorowym dawcom krwi, mieszkańcom Buska-Zdroju oraz kuracjuszom. Dużo chętnych oddało krew pierwszy jak i kolejny raz dla innych potrzebujących. Wszyscy dowiedzieli się jak ważną role w życiu odgrywają rośliny i ich ochrona. Dzięki takim akcjom nie tylko uświadamiamy, ale przede wszystkim polepszamy nasze zdrowie, życie i środowisko, w którym żyjemy.

W imieniu organizatorów składamy podziękowania Lasom Państwowym,  Nadleśnictwu Pińczów, które przekazało rośliny drzew i krzewów tym samym wspierając obchody Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin 2020.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia w naszej galerii: https://rokroslin.pl/galeria/24

zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc

Kontakt

al. Jana Pawła II 11

00-828 Warszawa

tel.: (0-22) 652-92-90

fax: (0-22) 652-93-03

e-mail:

rokroslin@piorin.gov.pl

Copyright © PIORIN 2020

gi@piorin.gov.pl