logo_mrzr2020

Chroniąc rośliny, chronisz życie

logo_piorin

Chroniąc rośliny, chronisz życie

07.09.2020 r.

„Nie żałuj czasu dla roślin, bo chroniąc rośliny chronisz życie...”

Pod takim hasłem w dniu 20 sierpnia 2020 roku Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Kielcach oddział w Jędrzejowie zorganizował akcję promocyjną w ramach obchodów Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin.

zdjecie_aktualnosc

Promocja odbyła się na terenie Muzeum Zegarów Słonecznych im. Przypkowskich w Jędrzejowie. Miejsce to, zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż w/w muzeum stanowi jedną z największych atrakcji Jędrzejowa. Unikatowe w skali Europy zegary stały się inspiracją i mottem przewodnim naszych obchodów, albowiem  połączenie zegarów słonecznych czyli czasu i słońca to nieodzowny warunek zdrowych roślin. Nasze kolorowe stoisko odwiedzili licznie nie tylko mieszkańcy Jędrzejowa i okolicznych miejscowości, ale także turyści zwiedzający muzeum (w tym zagraniczni). Zainteresowani pytali o działalność i specyfikę  Inspekcji Ochrony Roślin i Nasiennictwa, dzielili się uwagami odnośnie środków ochrony roślin, szczególnie środków zawierających glifosat w związku z ostatnimi doniesieniami prasowymi na ten temat. Wiele osób skorzystało z porad dotyczących profilaktyki, ochrony oraz pielęgnacji roślin ozdobnych w swoich ogrodach i domach. Oprócz ulotek informacyjnych rozdano przygotowane gadżety z logo MRZR i naszej firmy.

 Naszą akcję odwiedziła również Pani Aleksandra Boruch , redaktor Echa Dnia –artykuł i zdjęcia są udostępnione na stronie:

https://jedrzejow.naszemiasto.pl/miedzynarodowy-rok-zdrowia-roslin-przy-muzeum-imienia/ar/c15-7870479

Do dekoracji stoiska użyto różnorodnych kwiatów oraz płodów rolnych. Wiążą się z tym zabawne incydenty, kiedy to przypadkowi przechodnie pytali o cenę ziemniaków czy marchewki.

Ps. Dziękujemy Kierownictwu Muzeum za udostępnienie miejsca i współpracę.


zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc
zdjecie_aktualnosc

Kontakt

al. Jana Pawła II 11

00-828 Warszawa

tel.: (0-22) 652-92-90

fax: (0-22) 652-93-03

e-mail:

rokroslin@piorin.gov.pl

Copyright © PIORIN 2020

gi@piorin.gov.pl